Lokalizacja

Sopot ma ponad 150 lat i jest znanym, pięknym nadmorskim uzdrowiskiem i uzdrowiskiem. Jego naturalny krajobraz i białe piaszczyste plaże przyciągają do Sopotu wielu gości z całego świata. W mieście zachowało się wiele oryginalnych XIX-wiecznych budynków, niektóre z nich powstały z inicjatywy Jeana-Georgesa Haffnera, osobistego lekarza Napoleona. Sopot jest gospodarzem międzynarodowych regat żeglarskich, zawodów tenisowych i wyścigów konnych. Coroczny międzynarodowy festiwal piosenki odbywa się w plenerze Opery Leśnej. W Sopocie znajduje się najdłuższe w Europie drewniane molo (512 m) oraz Promenada Monte Cassino. Promenada pełna jest pubów i dyskotek wypełnionych ludźmi kochającymi dobrą zabawę i nocne życie. Sopot posiada wspaniałe miejsca do wypoczynku i rekreacji: kina, teatry, operę, korty tenisowe, galerię sztuki oraz tor wyścigowy.

Image

Równie atrakcyjne jest położenie geograficzne Sopotu. To tylko 10 mil od Gdańska, miasta, które jako kolebka Solidarności zapisało się w najnowszej historii Polski. Liczne gotyckie, renesansowe i barokowe zabytki, stocznie i port, teatry, muzea i galerie sztuki sprawiają, że tysiącletni Gdańsk jest jednym z najatrakcyjniejszych polskich miast do odwiedzenia. Sopot, otoczony malowniczymi krajobrazami i położony blisko Gdańska, jest więc ekscytującym i niezapomnianym miejscem na przygodę z nauką języka polskiego.

Image
Image

Gdańsk, Sopot i Gdynia to trzy piękne miasta na północy Polski zwane Trójmiastem, położone nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce i ważnym portem wybrzeża Morza Bałtyckiego. Ze swoją 1000-letnią historią i wspaniałą architekturą miasto często nazywane jest perłą północnej Europy. Turystów zachwycają urokliwe stare uliczki, dawne hale cechowe, budynki, w których niegdyś mieściły się miejskie bractwa patrycjuszy, dawne budowle miejskie, takie jak Ratusz (XIV-XVI w.) czy Dwór Artusa (XV w.), który służył być miejscem publicznych spotkań i spotkań towarzyskich bogatego mieszczaństwa, przywoływać pamięć o wiekach świetności Gdańska. W Gdańsku można zobaczyć także wiele gotyckich, renesansowych i barokowych kościołów, piękną katedrę oraz cenne zbiory muzealne. Gdańsk od 1980 roku stał się symbolem niepodległości Polski.

Image
Image

Gdynia to nowoczesne miasto, które warto odwiedzić, jeśli lubisz zakupy. Liczne nadmorskie bulwary i promenady, galerie sztuki i centra handlowe z kafeteriami zapewnią Państwu wszelkiego rodzaju atrakcje.

Witamy w Sopocie! Witamy w Trójmieście!

Accomodation

Zakwaterowanie

Nie jesteśmy szkołą z internatem, ale zorganizujemy zakwaterowanie dla większości naszych uczniów. Możesz zamieszkać u polskojęzycznej rodziny lub zdecydować się na zamieszkanie w hotelu lub apartamencie. Mieszkanie z rodziną goszczącą pomogłoby ci ćwiczyć język polski poza salą lekcyjną. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz, abyśmy pomogli Ci zorganizować zakwaterowanie.