O nas

Szkoła

Sopocka Szkoła Języka Polskiego powstała w 1990 roku. Mamy więc już ponad 30-letnią tradycję. Nasza Szkoła jest pierwszą prywatną, samodzielną placówką, która posiada zezwolenie Ministra Edukacji Narodowej na prowadzenie działalności.

Licząc od 10 do 30 uczniów, jesteśmy wystarczająco liczni, aby stanowić zróżnicowaną i dynamiczną społeczność, ale wystarczająco małą, aby każdemu uczniowi poświęcić indywidualną uwagę. Oferujemy małe zajęcia, od poziomu początkującego do zaawansowanego w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Naszym celem jest zapewnienie wysokiej jakości kursów języka polskiego jako obcego oraz rozbudzenie zainteresowania językiem i kulturą polską. Posiadamy bogate doświadczenie w nauczaniu obcokrajowców oraz w pełni wykwalifikowaną kadrę lektorów – lektorów języka polskiego jako obcego. Oferujemy kursy na wszystkich poziomach zaawansowania językowego od A1 do C2. W zależności od potrzeb studenta organizujemy również kursy indywidualne i cykle tematyczne, takie jak biznes, literatura, historia, polityka, sztuka itp.

Uczymy nie tylko w naszej siedzibie w Sopocie, ale także w Gdańsku, Gdyni i okolicznych miejscowościach.

Cooperation

Współpraca

Współpracujemy z wieloma organizacjami na całym świecie, takimi jak niemieckie biuro podróży Perelingua w Berlinie, Studiosus w Monachium, biura podróży w Turcji, Chinach i Indiach. Jesteśmy również w stałym kontakcie z polskimi i zagranicznymi ambasadami i konsulatami w kraju i na świecie. Wśród naszych studentów byli ochotnicy Amerykańskiego Korpusu Pokoju, członkowie angielskiej rodziny królewskiej, liczni dyplomaci, szefowie wielu znanych firm, urzędnicy rządowi i wojskowi.

Lokalizacja

Położenie naszej szkoły w rejonie Sopotu dodatkowo zwiększa atrakcyjność studiów, gdyż miasto od ponad 150 lat znane jest jako wspaniały kurort. Zdrowy mikroklimat Sopotu, wynikający z jego nadmorskiego położenia, co roku przyciąga wielu spragnionych relaksu osób. Stara, doskonale zachowana architektura zabudowy, urokliwe uliczki i zakamarki oraz najdłuższe drewniane molo w Europie tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Latem w Sopocie odbywają się liczne wyścigi konne i odbywa się Sopot Film Festival, jesienią w Sopockiej Operze Leśnej można śledzić na żywo międzynarodowy festiwal piosenki.

Położenie Sopotu pomiędzy Gdańskiem a Gdynią, dwoma słynnymi ośrodkami stoczniowymi i portowymi, czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym turystycznie!

Location